2018/19 rudens-žiemos kelionės

Kipras - dviejų kultūrų šalis

Kaina: 0 €
Klausti
Diena Kelionės aprašymas Verta
1 diena
Tiesioginis skrydis į Kiprą. Nuomuotu automobiliu vykstate į Troodos kalnus. Apsigyvenate autentiškame graikų šeimai priklausančiame viešbutyje. Keliaujant į šiuos kalnus galima aplankyti kaimelius, kurie saugo savo stilių ir kultūrą Daugiau:
Troodos kalnai yra didžiausias kalnų masyvas Kipre, šie kalnai yra centrinėje šalies dalyje. Nuo kalnų, iškilusių iki beveik 2 km aukščio, atsiveria puikios panoramos. Aukščiausia viršukalnė - Olimpas, siekia net 1951 m aukštį, į kurią galima užkilti automobiliu.
2 diena
Pažintis su Troodos kalnais. Keliaujant į Troodos kalnus įdomu užsukti į kaimelius, išsaugojusius savitą stilių ir kultūrą, o taip pat aplankyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas bažnyčias, kurios yra žymios XII- XVIa. freskomis. Daugiau:
ene gražiausia Troodos regiono vieta – Kykkos vienuolynas, pastatytas 1092 m. 1318 m aukštyje virš jūros lygio įkurtas Kykkos vienuolynas – turtingiausias ir prašmatniausiai išpuoštas Troodos kalnų regione. Bene labiausiai vienuolyną garsina jame saugomas Dievo motinos Marijos paveikslas, kurį nutapė vienas iš apaštalų, šventasis Lukas. Tuose pačiuose Troodos kalnuose, kuriuose įsikūręs Kykkos vienuolynas, galima rasti ir Kaledonijos krioklius. Tai aukščiausiai saloje esantys kriokliai, apsupti miškų bei gaivinantys čia atklydusius vėsiu vandeniu. Trodo kalnuose rasite ir Lambouri vyno daryklą. Ji įsikūrus 1128 metrų aukštyje ir čia yra vienas aukščiausių Europoje vynuogių laukų. Darykla veikia jau daugiau kaip 300 metų. Šiandien čia galima paragauti įvairiausių vietoje pagaminto vyno rūšių, pamatyti kaip gimsta vynas, jau naudojant šiuolaikines technologijas.
3 diena
Keliaujama link Larnakos pro Limasolį, pakeliui aplankant Chirokitijos archeologinę vietovę Limasolis įsikūręs pietinėje salos pakrantėje ir yra antras pagal dydį miestas Kipre. Limasolio sritis garsėja kaip vyndarystės regionas. Limasolio senamiestyje, netoli senojo uosto, esančioje XIV a. pilyje veikia Kipro Viduramžių muzieju:
Vieną jų – didžiausia vadinama Afroditės akmeniu. Pagal graikų mitologiją ši vieta yra Afroditės (grožio ir meilės deivės), atsiradusios iš jūros putos, gimimo vieta. Vieni mano, kad apiplaukus aplink uolą, žmonės tampama vaisingi, kiti mano, jog tai atneša laimę ar net jaunina.
4 diena
Poilsis prie jūros viename iš kurortų: Agia Napos ar Protare. Ayia Napa kurorte esantis Nissi paplūdimys žavi smėlio baltumu bei seklia žydra pakrante. Čia stūkso nedidelė uola, nuo kurios turistai bei vietiniai gyventojai šokinėja į vandenį. Protaro kurortas ramesnis nei Agia Napa. Daugiau:
Jauki promenada vingiuoja palei jūrą kuria smagu pasivaikščioti ryte bei vakare. Protaro kurorte, rytinėje pakrantėje yra Fig Tree Bay įlanka. Tokį pavadinimą įlanka gavo dėl čia augančių figų medžių. Paplūdimys saugus, smėlėtas ir ypač tinka šeimoms.
5 diena
Pažintis su Cape Greco. Cape Greco, dar vadinamas Cavo Greco – tai įspūdingo grožio kyšulys Kipro pietrytinėje dalyje, netoli Agia Napa kurorto. Kyšulį puošia baltų uolų atodangos ir supa turkio žydrumo jūra. Norint apžiūrėti kyšulį, galima jį apiplaukti ekskursijų laiveliu arba keliauti pėsčiomis,Daugiau:
Legenda pasakoja, jog ši magiška vieta yra Agia Napos jūrų pabaisos namai. Pasakojama, jog ši pabaisa kadaise trukdydavusi žvejams traukti tinklus.
6 diena
Poilsis prie jūros arba pažintis su Nikosija. Kipro sostinė ir didžiausias šalies miestas, Nikosija, 1963 m. buvo padalinta į dvi dalis: šiaurinę – turkišką ir pietinę – graikišką. Tai yra vienintelė pasaulyje padalinta sostinė. Daugiau:
Miesto simbolis – Selimiye mečetė, esanti turkiškoje miesto dalyje, kuri iki XVI a. buvo Šv. Sofijos katedra. Nikosijos senamiestį supa venecijiečių statyta gynybinė siena. Mieste įsikūrusiame Kipro archeologijos muziejuje saugoma įspūdinga šios salos archeologinių radinių kolekcija. Beje, kipriečiai Nikosiją vadina kitu vardu – Lefkosija.
7 diena
Pažintis su Kipro turkiškąją dalimi. Šalies šiaurinėje pakrantėje, turkų pusėje įsikūrusią Kireniją (Kyrenia) verta aplankyti dėl dailaus senamiesčio, pasipuošusio baltutėliais namais. Mieste išlikęs istorinis uostas ir VII a. statyta Kirenijos pilis, kurios viduje saugomas helenistinio laikotarpio laivas, iškeltas iš jūros dugno. Daugiau:
Alyvų aliejus yra vienas svarbiausių Viduržemio jūros regiono dietos ingredientų. Aliejus nuo seno naudotas ne tik virtuvėje, bet ir kosmetikoje, medicinos tikslais. Kadaise Homeras yra pasakęs, kad alyvuogių aliejus yra skystas auksas. Toliau kelionė tęsiama į Kourion archeologinę vietovę. Šioje vietovėje išlikusios įspūdingos antikinės mozaikos, taip pat galima pamatyti romėnų pirčių, teatro bei gyvenamųjų pastatų liekanas, nekropolį. Kuriono antikinis teatras buvo pastatytas II a. pr. Kr. ir kadaise talpindavo 3500 žiūrovų. Uoloje iškaltas teatras yra pritaikytas ir šiuolaikiniams renginiams – čia rengiami koncertai, spektakliai ir kiti pasirodymai.
8 diena
Skrydis į Lietuvą.

 

Nurodyta preliminari kaina 1 suaugusiam asm. keliaujant dviese, savaitės trukmės kelionei:

Viešbutis kurorte
Lapkritis Gruodis Sausis Vasaris
3* su pusryčiais 
283 Eur
273 Eur 263 Eur
263 Eur

Jei norite užsisakyti šią  kelionę - rašykite askeliauju@askeliauju.lt arba skambinkite 8 656 37114

Į kelionės kainas įskaičiuota: tiesioginis skrydis Vilnius - Larnaka - Vilnius, 1 vnt rankinio bagažo iki 10 kg/asm,  apgyvendinimas su nurodytu maitinimu: 2 nakvynės viešbutyje, Kipro centrinėje dalyje, ir 5 nakvynės viešbutyje, esančiame viename iš Kipro kurortų.

Pastaba: nurodytos kainos gali keistis, keičiantis skrydžio ar viešbučio kainoms.

Kita informacija apie kelionę: nurodyta kaina 1 asm., kai keliauja 2 suaugę asmenys, savaitės trukmės kelionei (7n/8d)kelionės organizatorius "Aš keliauju"; tai kelionė be grupės, kuri vykdoma esant minimaliam keliautojų skaičiui: 2 asm. Avansas mokamas užsisakant kelionę, kuri sudaro 40 % kelionės sumos, likusi suma mokama ne vėliau kaip 21 dienai iki išvykimo. Skrydžius vykdo aviakompanija " Wizzair". Papildomai kainuos automobilio nuoma (apie 20-25 EUR/para). Tipinė turizmo paslaugų sutartis: Apie_mus

Norite sužinoti daugiau apie keliones ar laimėti puikius prizus? Spauskite: https://www.facebook.com/ASKELIAUJU/

 

Kaina: 0 €
Klausti

Užklausos forma

Laukeliai pažymėti * privalo būti užpildyti!

Siųsti draugui

Laukeliai pažymėti * privalo būti užpildyti!