2018 Vasaros kelionės

Sardinija: auksinių paplūdimių ir skanaus maisto rojus

Kaina: 0 €
Klausti
Diena Kelionės aprašymas Verta
1 diena
Skrydis iš Vilniaus su tarpiniu sustojimu. Nuomuotu automobiliu nuvykimas iki viešbučio Sardinija - Italijai priklausanti Viduržemio jūros sala, garsėjanti plačiais, auksinio smėlio paplūdimiais, kalnuotu reljefu, žmogaus rankos nepaliesta gamta bei nuragais.
Iki šių dienų pasakojama graži legenda apie Sardiniją: kadaise šioje Viduržemio jūros saloje gyvenusius milžinus, nusileidusius iš žvaigždžių. Keliaujant po salą galima aptikti mistines milžinų kapavietes bei neįprastus kūgio formos statinius iš didžiulių akmens luitų, vadinamus nuragais, kurių tikrąją paskirtį gaubia paslaptis. Mokslininkai šiuos statinius, iškilusius prieš daugiau nei 4 tūkstantmečius, laiko seniausiais Europoje. Manoma, jog šie kūgiai galėjo atlikti gynybinę funkciją, kiti mokslininkai įžvelgia šventyklų ar gyvenamųjų namų paskirtį. Iš viso saloje priskaičiuojama kone 7000 nuragų.
Paragauti mėsos, keptos žemėje-Incarralzadu
2 diena
Poilsis prie jūros arba pažintis su Sardinijos rytine dalimi. Sardinijos pietrytinėje dalyje, Ogliastra regione, esantis Su Gorroppu tarpeklis yra giliausias saloje ir vienas giliausių Europoje. 14 km besidriekiančio tarpeklio uolos šauna į 450 m aukštį.
Nuo seno paplitęs posakis, kad Ogliastra yra stebuklingas kraštas: esą visi, kurie čia yra vaikščioję, sulauks ilgo amžiaus.
Pasidaryti nuotrauką tarpeklyje
3 diena
Poilsis prie jūros arba pažintis su Costa Smeralda (Smaragdinė pakrantė). Sardinijos salos pakrantę skalaujantis jūros vanduo yra tarsi smaragdo spalvos, todėl ši vieta traukia pasaulio turtuolius. Čia ilsėtis atvyksta arabų šeichai, rusų oligarchai, kino žvaigždės. Šalia Costa Smeralda – Madalenos archipelagas, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.
Tai 7 salų salynas, apsuptas švarių ir skaidrių vandenų. Į jį organizuojamos pusdienio ar dienos kelionės, kurių metu galite pamatyti mažų ir jaukių paplūdimių bei urvų, pasiekiamų tik valtimis. Gamta čia dar nepaliesta civilizacijos, beveik nebūna žmonių, o peizažai tiesiog kerintys.
Aplankyti rožinį paplūdimį - Spiaggia Rosa
4 diena
Pervažiuojate iš rytinės pakrantės į vakarinę, pakeliui aplankydami vieną iš seniausių Sardinijos salos miestų, esančių šiaurės vakaruose – Sasarį. Sasario miestas turtingas menu, kultūra ir istorija. Pagrindinė viduramžių miesto gatvė yra Corso Vittorio Emanuele.
Čia gausu įvairaus laikmečio statinių, tokių, kaip katalonų gotikos namas (House of Re Enzo), barokinė bažnyčia Sant’Andrea, neoklasikinis teatras Civic Theatre ir Quesada’s palace rūmai. Pagrindinė Sasario aikštė Piazza d’Italia apsupta įspūdingų ir žymių pastatų, tokių, kaip neogotikiniai Palazzo Giordano ir neoklasiniai Palace of Sassari’s Province rūmai, nuo XIII a išlikusi Pisan miesto siena, Castello di Sassari pilies griuvėsiai ir daug kitų įdomių vietų bei statinių, kuriuos galima aplankyti būnant Sasaryje.
Paragauti Pecorino - iš avių pieno pagaminto sūrio.
5 diena
Poilsis prie jūros arba pažintis su unikaliu Algero miesteliu. Miestelio senamiestį supa istorinės gynybinės sienos ir puošia katalonų gotikos stiliaus Santa Maria katedra (XVI a.). Netoliese yra žymioji Neptūno grota (it. „Grotta di Nettuno“). Tai beveik 4 km ilgio vingiuotas urvas su daugybe besijungiančių erdvių.
Ir nors tik pirmi keli šimtai grotos metrų yra atviri turistams, tačiau čia galima susipažinti su gražiausiais bei keisčiausių formų Neptūno grotos stalaktitais ir stalagmitais bei 120 m ilgio ežeru, tyvuliuojančiu grotos viduje. Norint patekti į Neptūno grotą, tenka įveikti siaurutėlį uolos pakrašty iškaltą 600 m ilgio takelį, pramintą „ožkos laiptais“.
Pamatyti Santa Maria katedrą
6 diena
Pažintis su salos vakarine pakrante. Algero mietelis neretai vadinamas Sardinijos Barselona dėl savo kataloniškos praeities. Jo senamiestyje apstu istorinių pastatų, liudijančių šio miesto ryšį su katalonų kultūra Netoliese Algero yra žymioji Neptūno grota. Tai beveik 4 km ilgio vingiuotas urvas su daugybe besijungiančių erdvių.
Bosa – tai dar vienas žavus bei romantika dvelkiantis miestelis, verčiantis įsimylėti tiek ramaus poilsio mėgėjus, tiek istorijos aistruolius. Miestelis traukia dėmesį dėl savo spalvingos architektūros namų bei gatvelių.
Paragauti Malloreddus – smulkių riestainio formos makaronų su šafranu.
7 diena
Poilsis prie jūros arba pažintis su Oristano miesteliu. Oristaną įkūrė bizantiečiai šalia finikiečių gyvenvietės Othoca (dabar Santa Giusta). Oristane rekomenduojama aplankyti ir pamatyti 19 m. aukščio Christophoros bokštą (Tower of St. Christophoros) ir Torrione, kitaip vadinamą "Big Tower".
Čia taip pat gausu bažnyčių: Marijos katedra (1130), neoklasikinė švento Pranciškaus (St. Francis of Assisi) bažnyčia (1200), prancūzų gotikos stiliaus pranciškonų bažnyčia Santa Chiara (pašventinta 1428 m.), baroko rococo stiliaus Carmine bažnyčia, vienintelė už sienų esanti viduramžių bažnyčia Saint Sebastian. Norintys tęsti pažintį su mistiniais nuragais turėtų užsukti į Su Nuraxi archeologinę vietovę, esančią Baruminio apylinkėse, apie 60 km nuo salos sostinės Kaljario. Čia išlikęs ne tik paslaptingasis 19 m aukščio nuragas, bet ir aplink jį kadaise buvusi gyvenvietė. Su Nuraxi archeologinė vietovė yra įtraukta į Unesco kultūros paveldo sąrašą.
Aplankyti Su Nuraxi archeologinę vietovę
8 diena
Vykstama į oro uostą, pakeliui galima pravažiuoti Chia paplūdimį, Capo Spartivento iškyšulį, kuriame stovi vis dar veikiantis švyturys, o kelionės pabaigoje užsukti į Kaljarį.
Kaljario miesto pavadinimas Casteddu vietine sardų kalba reiškia pilį. Kaljarį finikiečiai įkūrė VII-VI a.pr.Kr. Įdomiausia miesto vieta – Castello, istorinis senamiestis, kurio siaurutėmis gatvelėmis mėgsta klaidžioti miesto lankytojai. Nuo Bastione di San Remy apžvalgos aikštelės atsiveria miesto ir pakrantės panorama. Senamiestyje taip pat įsikūrę Arkivyskupo rūmai, Santa Maria katedra, čia stūkso du bokštai – Torre di San Pancrazio ir Torre dell’Elefante.
Užsukti į Chia paplūdimį,

 

Nurodyta preliminari kaina 1 suaugusiam asm. keliaujant dviese, savaitės trukmės kelionei (7 n./8 d.):

Viešbučio kategorija / maitinimo tipas Rugsėjis
2* - 3* / be maitinimo 499 Eur
3* / pusryčiai ir vakarienės 550 Eur
3* - 4* / viskas įskaičiuota "Light" 599 Eur

Skrydžiai vykdomi nuo kovo iki lapkričio mėn. 2 kartus per savaitę (pirmadieniais ir šeštadieniais).

Jiegu norite užsisakyti šią kelionę rašykite askeliauju@askeliauju.lt arba skambinkite 8 656 37114

 Į kelionės kainas įskaičiuota:  tiesioginiai skrydžiai su rankiniu bagažu (iki 10kg/asmeniui ), kelionės programa ir maršrutas automobiliu  "Įdomiausios Sardinijos vietos", 7 nakvynės viešbutyje su nurodytu maitinimu.

Pastaba: nurodytos kainos gali keistis, keičiantis skrydžio ar viešbučio kainoms.

Kita informacija apie kelionę: kelionės organizatorius "Aš keliauju"; Tai yra individuali kelionė (be grupės),  kuri vykdoma esant minimaliam keliautojų skaičiui - 2 asm. Avansas - 30 proc. kelionės sumos, likusi suma mokama likus 30 dienų iki kelionės. Automobilio nuoma neįskaičiuota į kainą. Skrydį vykdo aviakompanija - "Smal Planet". Tipinė turizmo paslaugų sutartis, kuri sudaroma su keliautoju :Apie_mus

Norite sužinoti daugiau apie keliones ar laimėti puikius prizus? Spauskite: https://www.facebook.com/ASKELIAUJU/

 

Kaina: 0 €
Klausti

Užklausos forma

Laukeliai pažymėti * privalo būti užpildyti!

Siųsti draugui

Laukeliai pažymėti * privalo būti užpildyti!