Graikijos salos

Kreta: kerinti gamta ir Mino civilizacijos palikimas

Kaina: 0 €
Klausti
Diena Kelionės aprašymas Verta
1 diena
Skrydis iš Vilniaus į Kretą. Pervežimas į viešbutį. Kreta – didžiausia ir arčiausiai Afrikos krantų esanti Graikijos sala. Jos krantus skalauja net 4 jūros: Egėjo, Kretos, Libijos ir Jonijos. Ši didžiulė sala žavi gamtos įvairove: balto ir rožinio smėlio paplūdimiai, krištolo skaidrumo vanduo, miškai ir dykvietės, lygumos ir kalnai.
Nenusileidžia ir salos istorija – Kreta yra seniausias Mino laikų civilizacijos lopšys. Čia kiekvienas turistas ras ką aplankyti.
2 diena
Pažintis su Retimno miestu. Tai trečias pagal dydį Kretos miestas, turintis 40 tūkst. gyventojų. Retimne ryškus venecijietiškojo periodo architektūrinis palikimas, iki šių dienų išsaugojęs savo šarmą ir didybę. Retimnas yra svarbus turistinis Kretos centras. Pasižymi vaizdinga jūros krantine, venecijietišku uostu ir architektūra, gausu kavinių, restoranų, viešbučių.
Veikia Kretos universitetas, archeologijos muziejus, istorijos ir folkloro muziejus. Yra XVI a. venecijetiška tvirtovė, nuo kurios atsiveria vaizdas į jūrą, taip pat yra Neracės mečetė, Didieji vartai, venecijietiška lodžija, Kankinių cerkvė. 25 km į pietryčius nuo Retimno yra apie V a. įkurtas Arkadžio vienuolynas. Virš miesto iškilęs aukščiausias Kretoje Idos kalnas (2456 m).
Paragauti vietinio delikateso – aštuonkojo, vyno padaže
3 diena
Pažintis su Gramvousa pusiasaliu. Jį skalauja net trys jūros – Egėjo, Libijos ir Jonijos. Čia itin švarus vanduo, kuris saulėtą dieną įgyja daug atspalvių – nuo smaragdinio iki tamsiai mėlyno. Bala – tai viena gražiausių Kretos salos lagūnų. Sakoma, kad čia jūra tarsi vaivorykštė mirguliuoja daugybe atspalvių. Ne veltui medaus mėnesį čia praleido princas Čarlzas ir princesė Diana.
Lankydamiesi atrasite ir pilies liekanas, kur anksčiau buvo venecijiečių fortas. Dabar tvirtovė apleista, į ją galima pakilti stačiais laipteliais.
4 diena
Poilsis prie jūros arba pažintis su Herakliono miestu. Tai Kretos sostinė ir didžiausias salos miestas. Jis gali pasigirti šalia Senojo uosto stūksančia XVI a. venecijiečių statyta tvirtove, kuri anksčiau buvo vadinama Rocca al Mare. Čia taip pat galima aplankyti pagrindinę miesto gyventojų susitikimo vietą – Venizelou aikštę, puoštą fontanu su liūtais.
Heraklione yra ne vienas muziejus, kurių populiariausias – Istorinis Kretos muziejus, saugantis Mino civilizacijos reliktus. Šalia Herakliono esantys Mino civilizacijos griūvėsiai, kuriuos tik prieš maždaug 100 metų atrado britų archeologas Seras Arturas Evansas. Tai – vienas svarbiausių objektų Kretoje, kurį kasdien aplanko tūkstančiai turistų. Čia aplankysite žymiuosius Knoso rūmus ir daugelį kitų vietų, apie kurias sužinosite mūsų inofrmaciniame gide.
5 diena
Poilsis prie jūros arba išvyka į Baltuosius kalnus (Lefka Oris). Čia yra apie 30 perėjų didesniame nei 2000 m aukštyje ir apie pusšimtį tarpeklių. Vakarinėje Kretos dalyje išsidėstę kalnai tikrai paliks įspūdį. Baltųjų kalnų papėdėje esantis Kourno ežeras yra tikra egzotika atvykėliams, nes ežero vanduo yra gėlas!
Tai vienintelis toks ežeras visoje Kretoje. Ežero kraštovaizdis labiau primena Šveicariją nei Kretą, o skaidrus vanduo, priklausomai nuo oro sąlygų ir laiko, keičia savo spalvą. Bet dar įspūdingesni vaizdai atsiveria žygiuojant per Samarijos tarpeklį, kuris yra vienas ilgiausių Europoje – net 15 km!
Išbandyti pėsčiųjų žygį per Samarijos tarpeklį
6 diena
Poilsis prie jūros arba pažintis su Chanija. Pirmas dalykas, kurį išgirstate apie Chaniją – tai Venecijos uostas, siauros gatvelės su mažomis suvenyrų parduotuvėlėmis ir pakrantės restoranai. Nuostabus miestas su senais pastatais, muziejais, bažnyčiomis ir amatų parduotuvėmis. Atmosfera turi lengvą Florencijos ir Venecijos atspalvį.
Chanijos miestas gali būti suskirstytas į dvi dalis: senamiestį, kuris išsidėstęs toliau nuo senojo uosto, ir naujamiestį. Daugybė parkų, harmoninga senovės architektūra, viešbučiai ir nedidelis vandens parkas „Limnoupolis“ – būtent taip turi atrodyti ideali poilsio vieta.
Paragauti ant iešmo iškeptos mėsos - Girros Pitta.
7 diena
Poilsis prie jūros arba išvyka į Santorinio salą, kuri laikoma bene romantiškiausia Graikijos sala. Anksčiau Tyro vardu žinoma sala viduramžiais venecijiečių valdymo laikotarpiu buvo pervadinta Santoriniu Šv. Irenos garbei.
Santorinio sala vilioja turistus ir poilsiautojus unikaliu kraštovaizdžiu, jaukiomis gatvelėmis nedideliuose miestukuose ir Graikijos vizitine kortele tapusiais baltais namais su mėlynais stogais. Santorinio sala netgi yra laikoma paslaptingosios Atlantidos liekana. Be to, manoma, jog Santorinio ugnikalnio išsiveržimas galėjo nulemti Kretos Mino civilizacijos žlugimą.
Apsilankyti Raudonajame paplūdimyje ir Oios miestelyje
8 diena
Nuvykimas į oro uostą, skrydis į Lietuvą, Vilnių.

 

 Nurodyta preliminari kaina eurais 1 suaugusiam asm. keliaujant dviese, 8 dienų trukmės kelionei (7 n./8 d.):;

Viešbučio kategorija/maitinimo tipas
Birželis Liepa
Rugpjūtis Rugsėjis
2* - 3* / be maitinimo
179 Eur 379 Eur 349 Eur
315 Eur
3* / pusryčiai ir vakarienės 235 Eur 445 Eur 399 Eur 365 Eur
3*- 4* / viskas įskaičiuota 275 Eur 509 Eur 425 Eur 399 Eur

Skrydžiai vykdomi antradieniais, ketvirtadieniais ir sekmadieniais

Jei norite užsisakyti šią  kelionę - rašykite askeliauju@askeliauju.lt arba skambinkite 8 656 37114

Į kelionės kainas įskaičiuota: skrydis į Kretą, rankinis ir registruojamas bagažas, pervežimas šalyje, maršrutai automobiliu "Ką pamatyti ir aplankyti Kretos saloje",  7 nakvynės viešbutyje su nurodytu maitinimu.

Pastaba: nurodytos kainos gali keistis, keičiantis skrydžio ar viešbučio kainoms.

Kita informacija apie kelionę: kelionės organizatorius AŠ KELIAUJU, kelionė vykdoma esant minimaliam keliautojų skaičiui - 2 asm.  Avansas sudaro 40 % kelionės sumos, likusi suma mokama likus 21 dienai iki kelionės.Tipinė turizmo paslaugų sutartis, kuri sudaroma su turistu: Apie_mus

Norite sužinoti daugiau apie keliones ar laimėti puikius prizus? Spauskite: https://www.facebook.com/ASKELIAUJU/

 

Kaina: 0 €
Klausti

2018 Vasaros kelionės

Užklausos forma

Laukeliai pažymėti * privalo būti užpildyti!

Siųsti draugui

Laukeliai pažymėti * privalo būti užpildyti!