Jaunavedžių salos ir kurortai

Afroditės kerais užburtas Kipras

Kaina: 0 €
Klausti
Diena Kelionės aprašymas Verta
1 diena
Tiesioginis skrydis į Kiprą ir kelionė į Agia Napą. Iki tampant kurortu, Agia Napa buvo nedidelis žvejų kaimelis. Saulei leidžiantis siaurose Agia Napos gatvelėse įsikūrusius barus, restoranus, aludes, diskotekas užplūsta skirtingo amžiaus ir pomėgių žmonės. Gamtos sąlygos čia tiesiog stulbinančios – krištolo skaidrumo vandenį supa nuostabūs smėlio paplūdimiai.
Protaro kurortas esantis šalia Agia Napos - ramesnis. Jauki promenada vingiuoja palei jūrą, kuria smagu pasivaikščioti ryte bei vakare. Protaro kurorte, rytinėje pakrantėje yra Fig Tree Bay įlanka. Tokį pavadinimą įlanka gavo dėl čia augančių figų medžių. Tai vienas gražiausių paplūdimių saloje, tačiau vasarą sulaukia itin daug lankytojų, tad gali būti sausakimša.
Aplankyti netoliese esantį Cape Greco kyšulį
2 diena
Poilsis prie jūros arba kelionė į Larnaką. Antrasis pagal dydį Kipro prekybos uostas ir svarbus kurortas. Larnaka laikoma vienu seniausių Kipro miestų, čia žmonės gyvena jau daugiau nei 6000 metų. Čia stūkso XII a. pastatyta pilis, kurią užimti pavyko tik Osmanų imperijai. Čia taip pat nuo IX a. stovi Šv. Lazaro bažnyčia.
Larnakos kurorto populiariausia pasivaikščiojimų bei pramogų vieta – pakrantės promenada, vadinama Palmių alėja. Joje, tarp amžinai žaliuojančių palmių, įsikūrę gausybė restoranų, jaukių kavinių bei užeigų, kur galima mėgautis nuostabiu įlankos vaizdu arba, vos už kelių žingsnių esančia, pagrindine prekybos gatve Zenon Kitieos. Netoliese yra garsi islamo šventovė – Hala Sultan Tekke mečetė, pastatyta pranašo Mahomedo tetos grabei. O miesto pakraštyje iki šių dienų išlikęs XVII a. akvedukas Kameres. Larnaka yra antroji šventojo Lozoriaus gimtinė, vėliau jis tapo pirmuoju salos vyskupu ir buvo čia palaidotas.
Paragauti visoje saloje populiaraus Halloumi sūrio
3 diena
Poilsis prie jūros arba arba pažintis su Nikosija. Kipro sostinė ir didžiausias šalies miestas, Nikosija, 1963 m. buvo padalinta į dvi dalis: šiaurinę – turkišką ir pietinę – graikišką. Tai yra vienintelė pasaulyje padalinta sostinė. Miesto simbolis – Selimiye mečetė, esanti turkiškoje miesto dalyje, kuri iki XVI a. buvo Šv. Sofijos katedra.
Nikosijos senamiestį supa venecijiečių statyta gynybinė siena. Senamiestyje esanti Ledra gatvė yra pagrindinė miesto gatvė, viliojanti parduotuvėmis, restoranais ir barais. Nikosijoje įsikūrę keletas muziejų. Kipro muziejuje, kuris buvo įkurtas 1882 m. ir yra didžiausias šalyje, saugomi geriausi kipriečių archeologijos radiniai. Arkivyskupo rūmuose įsikūrusiame Bizantijos muziejuje eksponuojamos stačiatikių ikonos bei kiti religiniai 9-16 a. meno kūriniai.
Pereiti per pasienio zoną iš „graikiškosios“ Nikosijos dalies į „turkiškąją“
4 diena
Poilsis prie jūros arba pažintis su Kipro turkiškąją dalimi. Šalies šiaurinėje pakrantėje, turkų pusėje įsikūrusią Kireniją verta aplankyti dėl senamiesčio, pasipuošusio baltutėliais namais. Mieste išlikęs istorinis uostas ir VII a. statyta Kirenijos pilis, kurios viduje saugomas helenistinio laikotarpio laivas, iškeltas iš jūros dugno. Šiam laivui, manoma, jau daugiau nei 2200 metų.
Greta Kirenijos miesto esančio Pentadaktylos kalno viršūnėje stovi Agios Hilarion tvirtovė, pastatyta VIII-X a., o šio kalno papėdėje – Bellapais vienuolynas. Vienuolyne gyveno Augustino ordino dvasininkai, kurie buvo atvykę iš Jeruzalės. Išvertus į lietuvių kalbą, vienuolyno pavadinimas reiškia „Taikos vienuolynas“.
Iš tolo pažiūrėti kaip atrodo Famagusta, tapusi tikru miestu-vaiduokliu.
5 diena
Poilsis prie jūros arba pažintis su Limasoliu. Limasolis įsikūręs pietinėje pakrantėje ir yra antras pagal dydį šalyje. Kasmet Limasolyje vyksta tradicinės šventės: karnavalas, vyno festivalis, senovės graikų dramos festivalis, Yermasogeia gėlių festivalis, Šekspyro naktys. Limasolio regionas garsėja kaip vyndarystės centras.
Miesto paplūdimio ruožas driekiasi apie 16 km. Mieste yra Fasouri vandens pramogų ir atrakcionų parkas. Limasolio centre stūkso XIV a. pilis. Joje įrengtas Kipro Viduramžių muziejus, kuriame pristatomi šio laikotarpio dirbiniai, meno kūriniai. Už keleto kilometrų nuo Limasolio esantis Amatusas buvo vienas seniausių karališkųjų miestų Kipre. Antikos laikais čia buvo Afroditės kulto centras. Šioje archeologinėje vietovėje išlikę Afroditės šventyklos, akropolio, forumo, uosto, miesto gynybinių sienų likučiai.
Pakeliui aplankyti Chirokitijos archeologinę vietovę, kurioje išlikę buvusios neolito gyvenvietės likučiai
6 diena
Poilsis prie jūros arba kelionė į Troodo kalnus. Troodo kalnai - tai didžiausias kalnų masyvas Kipre, centrinėje šalies dalyje. Nuo kalnų, iškilusių iki beveik 2 km aukščio, atsiveria puikios panoramos. Aukščiausia viršukalnė - Olimpas, siekia net 1951 m aukštį, į kurią galima užkilti automobiliu. Keliaujant į šiuos kalnus galima aplankyti kaimelius, kurie išsaugojo savo savitą kultūrą.
Netoli Olimpo kalno galima aplankyti Kaledonijos krioklius. Netoli šių krioklių rasite Lambouri vyno daryklą, kuri įsikūrus 1128 m. aukštyje, čia yra irvienas aukščiausių Europoje vynuogių laukų. Darykla veikia jau daugiau kaip 300 metų. Šiandien čia galima paragauti įvairiausių vietinių vyno rūšių, pamatyti kaip gaminamas vynas, jau naudojant šiuolaikines technologijas.
Pravažiuoti Marathasa slėniu, kuriame auga gausybė vyšnių arba Pitsilia slėniu, kuriame per 40 autentiškų kaimų
7 diena
Poilsis prie jūros
8 diena
Skrydis į Lietuvą.

 

Nurodyta preliminari kaina 1 suaugusiam asm. keliaujant dviese, savaitės trukmės kelionei (7 n./8 d.):

Viešbučio kategorija
Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
3* - 4* su pusryčiai ir vakarienės
405 Eur 510 Eur 510 Eur
480 Eur

Jei norite užsisakyti šią  kelionę - rašykite askeliauju@askeliauju.lt arba skambinkite 8 656 37114

Į kelionės kainą įskaičiuota: skrydžiai, pervežimas oro uostas - viešbutis, informacinis kelionės gidas lietuvių kalba „Kipras: legendos ir tikrovė“, 7 nakvynės Kipre viešbutyje su  nurodytu maitinimu.

Pastaba: nurodytos kainos gali keistis, keičiantis skrydžio ar viešbučio kainoms.

Kita informacija apie kelionę: kelionės organizatorius AŠ KELIAUJU, kelionė vykdoma esant minimaliam keliautojų skaičiui - 2 asm.  Avansas sudaro 40 % kelionės sumos, likusi suma mokama likus 21 dienai iki kelionės. Skrydžius vykdo aviakompanija "Wizzair". Tipinė turizmo paslaugų sutartis, kuri sudaroma su turistu: Apie_mus

Norite sužinoti daugiau apie keliones ar laimėti puikius prizus? Spauskite: https://www.facebook.com/ASKELIAUJU/

 

Kaina: 0 €
Klausti

Povestuvinės kelionės

Užklausos forma

Laukeliai pažymėti * privalo būti užpildyti!

Siųsti draugui

Laukeliai pažymėti * privalo būti užpildyti!