Edinburgas

Atrask kelionių kryptis

Ilsėkis ir keliauk po šalį su išmaniuoju audiogidu GUIDE 24/7 savo telefone

Edinburgas

Edinburgas

Kelionės laikas

Visus metus

Kelionės trukmė

4 dienos

Keliavimas šalyje

Traukinys + pėsčiomis

Kelionės kaina

nuo 500 Eur

Kviečiame su išmaniuoju gidu „Guide 24/7“ į užburiančią kelionę atgal laiku – į viduramžių Edinburgą. Mieste liepsnojo raganų laužai, siautė maras, o piktavalių sielos nerado ramybės kapinėse. Edinburgas – Škotijos karalių sostinė, todėl čia rasime vietų, susijusių tiek su buvusiais, tiek su esamais monarchais. Siūlome aplankyti net 24 šio paslaptingo miesto vietas. Nepamirštas ir škotų nacionalinis patiekalas hagis – jo būtina paragauti viename iš Edinburgo pub’ų. Vaikščiojant po miestą su audiogidu Guide 24/7 keliautoją lydi šiurpios, neįtikėtinos istorijos ir… linksmi nutikimai.

* Vilnius – Edinburgas – Vilnius (priklausomai nuo pasirinktos kelionės datos) su rankiniu bagažu.

** Viešbučiai 3* – 4* su pusryčiais.

Pastatyta dar 12 amžiuje, iki pat XX amžiaus pradžios ši pilis buvo vienas svarbiausių gynybinių centrų. Pradžioje pilyje buvo Škotijos karalių rezidencija, vėliau ji tarnavo kaip karinė bazė ir kalėjimas karo belaisviams. Dėl neaiškių priežasčių Škotijos karaliai nemėgo gyventi Edinburgo pilyje

Bobby buvo Skaujo terjero veislės šuo, kurį dvejus metus prižiūrėjo Johnas Gray. Pasakojama kad po Grėjaus mirties Bobby keturiolika metų saugojo jo kapą.  Žmonės matydami tokį šunelio atsidavimą, juo rūpinosi: nešė maistą, surentė būdą. Lordo Williamo Chamberso pastangomis Miesto taryba išgelbėjo šuniuką nuo mirties. Istorija apie ištikimą šunį pasklido po visą pasaulį.

Istoriniame Edinburgo centre ant kalvos su vaizdu į miestą nuo 1560 m įkurtos  - „Greyfriars Kirkyard“  kapinės iš pažiūros atrodo įdomios ir idiliškos. Tačiau neapsigaukite: iki šių dienų čia vyksta keisti reiškiniai. Kapinėse persekioja „MacKenzie“ poltergeistas- čia palaidoto George'o MacKenzi siela, kuri, sakoma, yra vienas agresyviausių ir aktyviausių paranormalių reiškinių.

Nacionalinis Škotijos muziejus įsikūręs Edinburgo senamiestyje, Chambers gatvėje, netoli Karališkosios Mylios. Šio muziejaus Gamtos istorijos skyriuje sukauptos kolekcijos, supažindinančios su Žemės gyvybės istorija. Pasaulio kultūrų galerijoje sukaupta kolekcija, pasakojanti apie įvairių pasaulio kraštų kultūras. Nemaža muziejaus dalis skirta Škotijos istorijai – nuo priešistorinių laikų iki šių dienų. Na, o Mokslo ir technologijų galerijoje išvysite su mokslu susijusius eksponatus – nuo senovinių, mokslininkų naudotų prietaisų iki naujausių šiuolaikinių technologinių pasiekimų.

XVII amžiaus pradžioje Karališkoji mylia buvo viena gyviausių miesto gatvių: čia virė prekyba, gyvavo amatai, vyko dvikovos, aludėse būdavo karštai politikuojama, o naktimis vykdavo raganų medžioklė, nes netoliese posėdžiaudavo Šventoji inkvizicija. Sakoma, kad Karališkojoje mylioje, buvo sudeginta daugiau nei 300 „raganavusių“ moterų.

Turite klausimų?

Rašykite, skambinkite  nurodytais kontaktais arba užpildykite užklausos formą.

Turite klausimų?

Rašykite, skambinkite nurodytais kontaktais arba užpildykite užklausos formą.

Išmanusis lietuviškai įgarsintas audiogidas „Guide 24/7“

Guide 24/7 mobilioje programėlėje kruopščiai suplanuoti ir išbandyti maršrutai, keliaujant po užsienio miestus bei šalis pėsčiomis, automobiliu ar dviračiu.

Išmanusis lietuviškai įgarsintas audiogidas „Guide 24/7“

Guide 24/7 mobilioje programėlėje kruopščiai suplanuoti ir išbandyti maršrutai, keliaujant po užsienio miestus bei šalis pėsčiomis, automobiliu ar dviračiu.

Kelionių organizatoriaus pažymėjimas
Nr. 013118
Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo draudimo ADB „Ergo Lietuva“ polisas Nr.741-100615
Rekvizitai:
Įmonės kodas: 300123785
PVM kodas: LT100001859918
Sąskaitos nr.: LT814010049500291638
AB Luminor Bank

Naujienlaiškis

Nori gauti šviežiausias kelionių naujienas ir įdomiausius kelionių pasiūlymus? Prenumeruok mūsų naujienlaiškį – čia sudedame visą savo patirtį, pateikiame kokybiškas kelionių atmintines ir pasakojame savo geriausius nutikimus svečiose šalyse!