Balandis - spalis
7 dienos
Automobilis
nuo 500 Eur
Kelionės į Kretą dažnai piešia galvoje tokį kraštovaizdį: vingiuotas, vietomis siaurokas, kelias, pakrantės panoramos, kviečiančios pagauti gerą „selfį“, vietinės tavernos, siūlančios išgerti frappe ar paragauti autentiško maisto – tai dalykai, nulemiantys lėtą keliavimo tempą.
Kreta – didžiausia sala Dodekaneso salyne, todėl atstumas nuo rytinės iki vakarinės pakrantės čia nemažas. Populiari frazė, keliaujant po šią Graikijos salą: „Kelionės į Kretą metu, atstumas matuojamas ne kilometrais, o valandomis“. Jei atostogaujate rytinėje salos dalyje, o norite pamatyti vakarinę, teks užsisakyti papildomą nakvynę vakarinėje dalyje (ir atvirkščiai).
Jei sala patiks, kad spėtumėte viską pamatyti, galėsite į šią salą grįžti kad ir kasmet, nes kelionės į Kretą iš Lietuvos organizuojamos kiekvieną atostogų sezoną. Pasivaikščiokite po Herakliono, Retimno, Chanijos senamiesčius, kurių skirtinga architektūra. Nepagailėkite laiko Herakliono archeologiniam muziejui, kuris modernus ir turtingas savo eksponatų kolekcija. Tiesą sakant, nuo jo ir reikėtų pradėti pažintį su Kreta. Nes tada bus įdomu keliauti po salos archeologines vietas, kur buvo rasti šie muziejaus eksponatai. Kitas vertas dėmesio – tai Kretos istorijos muziejus: nedidelis, bet informatyvus su jaukiu vidiniu kiemeliu kavos puodeliui. O toliau kelionė Kretoje galėtų tęstis pro alyvmedžių giraites, po vaizdingus miestelius, sustojant alyvuogių aliejaus, medaus ar vyno ūkiuose, aplankant vienuolynus, gražius paplūdimius.
* Vilnius – Kreta – Vilnius su rankiniu bagažu.
** Viešbučiai 3* – 4* su pusryčiais ir vakarienėmis.
Šiame jaukiame žvejų miestelyje dvelkia ramybe ir poilsiu. Čia nerasite naktinių klubų, minios žmonių, daug kavinių. Kurorte yra keli geri restoranai, kuriuose galima pasilepinti šviežia žuvimi bei kitais graikų virtuvės patiekalais. Nors paplūdimiai ir nedideli, vietos atsiras kiekvienam. Iš čia galima lengvai pasiekti Malijos kurortą, kuris garsėja linksmu kurortiniu gyvenimu.
Tai šiaurės vakarų Elundos įlankos dalyje esanti sala - uola, ant kurios stovi tvirtovė, vienas ryškiausių Kretos istorijos paminklų. Ji padėjo saugoti senovinį Olundos miestą – nuo priešų. Saracėnų laikais krikščionys čia slapstėsi nuo persekiotojų. Nuo seno raupsuotiesiems nebuvo leidžiama gyventi miestuose, juos visi vydavo šalin, laikydavo nešvariais ir nuodėmingais, todėl maždaug iki 1955 m. čia buvo paskutinė Europoje raupsuotųjų kolonija. Į salą persikelti galima iš nedidelio žvejų kaimelio šalia Elundos.
16 km tarpeklis laikomas ilgiausiu Europoje. Žygis po šį tarpeklį trunka 5 – 7 valandas, tačiau kelias neprailgsta, nes aplink – nuotabūs vaizdai. Šis tarpeklis prasideda Omalos plynaukštės žemumoje, kurios krantus raižo tarp dviejų viršūnių (Avlimanakou (1857 m) ir Volakias (2116 m) tekanti upė. Pavasario mėnesiais čia sužysta nesuskaičiuojama galybė laukinių gėlių. Nacionalinis parkas taip pat garsus retomis gyvūnų rūšimis: čia vis dar gyvena Kretos laukinis ožys, vadinamas kri-kri. Nors užsigrūdinę žygeiviai per 5 valandas gali nueiti 16 km, geriausia šiam žygiui skirti 7 valandas, įskaitant bent kelias pertraukas. Būtina pasiimti gertuvę vandens ir kažką užkąsti. Vėliau vandens atsargas papildysite poilsiui skirtose aikštelėse O jėgas atgausite mažose Agia Roumeli kaimo tavernose, kuris yra žygio finiše.
Pasak legendos, Knoso rūmai buvo išraizgyti požeminio labirinto, kuriame kalėjo mitologinė būtybė minotauras. Graikų mitai pasakoja, kad Dedalas nužudęs savo sūnėną, nusprendė pasislėpti Kretoje. Kretos karalius Minojas – Dzeuso ir Europos sūnus – paprašė Dedalo pastatyti labirintą, kuriame galėtų uždaryti Minotaurą. Minotauras buvo nepageidaujamas karalienės ir jaučio meilės vaisius: pusiau žmogus, pusiau jautis.
Knoso rūmai – stūgso visai šalia salos sostinės Herakliono. Patogu rasti ir nuvykti tiek su nuomotu automobiliu tiek viešuoju transportu iš Herakliono miesto.
Agios Nikolaos miestelio pavadinimas kilo nuo to paties pavadinimo mažos bizantiškos bažnyčios, kuri, pastačius viešbutį Minos Palace, atsidūrė jo teritorijoje. Agios Nikolaos „vizitinė kortelė“ - mažas ežeras miestelio centre, vietinių vadinamas „Voulismeni“. Pasak legendos, šiame ežere maudydavosi deivė Atėnė. Toje vietoje, kur yra dabartinis miestelis, buvo senovinis Lato pros Kamares miestas, o dabartinio uosto vietoje - senovinis Lato Etera uostas. Romėnų ir bizantiniame laikotarpiuose Lato pros Kamares miestas tarnavo kaip salos uostas. Venecijiečių okupacijos laikotarpiu buvo pastatytas Mirabello fortas toje vietoje, kur dabar stovi Prefektūros pastatas. Iki mūsų dienų fortas neišliko, bet davė pavadinimą įlankai, kuri ir dabar vadinama Mirabello. Tai vaizdingiausia miestelio vieta su daugybe pakrantės lauko kavinių ir restoranų.
Rašykite, skambinkite nurodytais kontaktais arba užpildykite užklausos formą.