Rugsėjis-spalis
7 dienos
Automobilis
nuo 550 Eur
Sicilija – tai puikus būdas pažinti kitokią Italiją. Lankytinos vietos patiks tikram kelionių gurmanui: pica, barokas ir įdomios istorijos. Sicilija, dar neatrasta keliautojų iš Lietuvos, sala. Gal todėl, kad tik kelis mėnesius per metus turime patogius, tiesioginius skrydžius iš Lietuvos. Bent jau kol kas. 🙂
Kaip ten bebūtų- tai kelionių gurmanui skirtas regionas: autentiška Sicilijos pica (pizza Siciliana), nerealūs baroko miestai, įdomios istorijos, romantiški paplūdimiai.
1693 m. kilęs žemės drebėjimas buvo viena didžiausių katastrofų Rytų Sicilijoje. Val di Noto slėnyje net 16 miestų visiškai ar dalinai sugriauti, o jų gyventojai palaidoti po griuvėsiai. Praėjus metams po tragiško įvykio, Sicilijos vice karaliaus įsakymu, buvo parengtas rekonstrukcijos planas ir daugybė architektų bei menininkų ėmėsi darbo. Taip iškilo miestai, kurių architektūrą, ateities kartos pavadino Sicilijos baroku.
Aštuoni brangakmeniai, pastatyti Val di Noto širdyje, laukia keliautojų įspūdžių ir nuotraukų. Šiame maršrute aplankomi ir kiti istoriniai miestai, apipinti legendomis: Sirakūzai, Piazza Armerina, Taormina ir žinoma, Sicilijos didžiausia įžymybė -vis dar rusenantis Etnos ugnikalnos. O po visų kelionių, atostogos leidžiamos saulėtuose paplūdimiuose su puodeliu itališko espresso ar gaiviu kokteiliu.
* Vilnius – Katanija – Vilnius (priklausomai nuo pasirinktos kelionės datos) su rankiniu ir registruotu bagažu.
** Viešbučiai 3* – 4* su pusryčiais.
Etnos ugnikalnis - žinomiausia Sicilijos vieta. Ir pelnytai - tai didžiausias veikiantis Europos ugnikalnis. Jo papėdė sudaro apie 160 km perimetrą, kas prilygsta Londono miestui. Žinios apie Etnos „veiklą” siekia mitinius laikus, tačiau palyginus su kitais planetos vulkanais, ji gana jauna. Iš jūros Etna „iškilo” maždaug prieš 2,5 mln. metų, o praėjus pusei milijono metų- pirmą kartą išsiveržė. Atrodytų, kad šalia kunkuliuojantis vulkanas - ne pati geriausia vieta gyventi. Tačiau, paradoksas! Kalno šlaitai – viena tankiausiai apgyvendintų vietovių Sicilijoje. Nors lava niokoja kelius ir pastatus, jos upės teka labai lėtai, todėl žmonių aukų pasitaiko retai. Vulkaniniai pelenai sukuria derlingiausią dirvą pasaulyje - per metus čia užauga net penki derliai. Kelionės į Italiją, į Siciliją neįsivaizduojamos be Etnos aplankymo.
Jokia paslaptis, kad „šimto bažnyčių miestas”, kaip vadinama Modika, laikomas Sicilijos baroko sostine. Architektūros stilius, įtakotas Art Nouveau ir 19 amžiaus, suteikia miestui unikalią harmoniją. Be barokinio palikimo, Modika garsėja šokolado gamybos tradicijomis jau nuo 16 amžiaus. Kai Sicilija priklausė Ispanijos karalystei, į jos uostus iš Pietų Amerikos atplaukdavo kolonizatorių grobis, tame tarpe ir kakava. Sumanūs vietiniai gyventojai, pagal actekų metodą, pabandė pagaminti šokoladą ir jiems pavyko. Taigi, kelionėje po Siciliją, būdami Modikoje nepraleiskite progos paragauti tradicinio šokolado.
Notas, kaip ir kiti Val di Noto slėnio miesteliai buvo atstatytas po galingo žemės drebėjimo. Tai suteikė architektams neribotą laisvę suprojektuoti naują, erdvų miestą. Jie numatė atskiras gatves trims pagrindinėms socialinėms klasėms. Pagrindinis kelias - Corso buvo skirtas dvasininkams, viršutinis - kilmingiesiems, o apatinis, kaip ir supratote - paprastiems žmonėms. Visos trys pagrindinės miesto gatvės buvo nutiestos iš rytų į vakarus, kad geriau jas apšviestų saulė. Pasivaikščiokite šiomis gatvėmis ir pasigerėkite nuostabia baroko architektūra.
Centrinėje aikštėje stovi miesto simboliu tapęs Dramblio fontanas, kurį 1736 m. suprojektavo architektas Giovanni Battista Vaccarini. Legenda byloja, kad meistrui Vaccarini pozavo kastruotas dramblys. Tai išvydę, Katanijos vyrai priėmė kaip vyriškumo įžeidimą. O kad juos nuraminti, menininkas prie originalios statulos pridėjo sėklides. Bet kodėl miesto simboliu pasirinktas dramblys? Pasak legendos, romėnų laikais Katanijoje bastydavosi plėšrūs žvėrys, pabėgę iš gladiatorių arenos, o dramblys juos išvaikydavo. Atsidėkodami už pagalbą, miesto gyventojai, Katanijos simboliu pasirinko dramblį
Keliaudami į Kaltagironę, turėsite galimybę nusipirkti „Mauro galvą“, kurią gaubia neįtikėtina istorija. O dirbtuvėse išmoksite ją pasigaminti. Išbandykite save formuodami, glazūruodami ir dekoruodami keramiką. O po išdegimo proceso, kūrinį galėsite pasiimti. Bet jei reikės iš Sicilijos išvykti anksčiau, amatininkai atsiųs jums gaminį į namus. Ir vis dėto, jei nedžiugins tokių pastangų rezultatas - visada galite „Mauro galvą" nusipirkti - vazą, kurią iki tobulumo sukūrė žmonės, kartos į kartą perduodami savo žinias. Užsukite į Giacomo Alessi dirbtuves Via Principe Amedeo, kuriuose jis pats dirba ir piešia kūrinius rankomis. Ar meistro Totò Regalbuto dirbtuves, kurios laikomos vienos prestižiškiausių mieste. Professore (profesorius), kaip jį vadino vietiniai, mirė prieš keletą metų, tačiau jo dirbtuvės veikia ir organizuoja dekoravimo kursus. Meistras Filippo Vento taip pat organizuoja individualius ir grupinius kursus bei seminarus. Jei Kaltagironėje apsilankysite gegužę, greičiausiai pakliūsite į keramikos festivalį. Klausiate, tai kas ta „Mauro galva"?- skaitykite https://askeliauju.lt/nepaprastos-sicilijos-vazos/
Rašykite, skambinkite nurodytais kontaktais arba užpildykite užklausos formą.
Rašykite, skambinkite nurodytais kontaktais arba užpildykite užklausos formą.