Visus metus
7 dienos
Automobilis
nuo 700 Eur
Kai paminimas Škotijos pavadinimas, daugelis mūsų įsivaizduoja lietingą orą, niūrius pilių kuorus, Lochneso ežero pabaisą ar šiurpias istorijas apie vaiduoklius. Bet tikrovė yra visai kitokia. Kelionės į Škotiją – tai pažintis su autentiškų pilių, tyvuliuojančių ežerų, dūdmaišio garsų, besiganančių avių ir nuoširdžių žmonių kraštu, kurių dar neišpaikino turistų dėmesys. Tai lietpalčių bei golfo išradėjų, Hailando klanų palikuonių kraštas, kur tradicijos gerbiamos bei puoselėjamos ir šiais laikais. Šių metų rugsėjo 8 d. pasaulį apskriejo liūdna žinia iš Škotijos, kur paskutines dienas Balmoral pilyje praleido Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II. Šis kraštas, kaip teigia žiniaskaida, jau kelioms Jungtinės karalystės monarchų kartoms, ideali atostogų vieta.
Škotijoje daug vietų, kurias verta pamatyti, kuriose verta apsilankyti bei paragauti. Paklausite: o pasakojimai apie vaiduoklius? Išties, legendų ir pasakojimų apie mistines būtybes šioje šalyje netrūksta. Škotijoje nerasime pilies, kuri neturėtų įdomios istorijos, kartais ir su šiurpiais faktais, o klausytojui tik belieka tikėti tuo ką išgirdo arba …netikėti.
Kelionės į Škotiją rekomenduojamos nuo balandžio iki spalio mėnesio. Tuomet saulutė dovanoja daug šiltų dienų, o gamta vis puošiasi skirtingomis spalvomis.
Nurodytą kelionės kainą sudaro skrydis ir viešbučiai. O maršrutą bei lietuviškai įgarsintą informaciją apie lankytinas vietas rasite programėlėje „Guide24/7“, kurią galite atsisiųsti į savo išmanųjį telefoną ar planšetę.
* Kaunas – Edinburgas – Kaunas su rankiniu bagažu.
** Viešbučiai 3* – 4* su pusryčiais.
Kelionės į Škotiją metu aplankykite Glamis pilį. Šioje pilyje vaikystę praleido karalienė Elžbieta (Karalienė Motina - Elžbietos II motina) ir gimė princesė Margaret. Sakoma, kad Glamis pilyje esama daug paslapčių. Vienoje istorijoje pasakojama apie slaptą pilies kambarį, į kurį nėra įėjimo, o kambario langai matomi tik iš kiemo pusės. Pasak legendos, paslaptingame kambaryje amžinai įkalinti, kortomis lošia du vaiduokliai: vienas iš jų buvęs pilies šeimininkas, o kitas vaiduoklis - jo draugo dvasia, kuris taip pat buvo aistringas lošėjas. Prakeiksmas ant vyrų krito, kai jie drįso be paliovos lošti kortomis sekmadienį, nepaisę jokių tarno perspėjimų. Kalbama, kad sekmadienio vidurnaktį, priėjus prie kambario sienos, galima išgirsti šių nelaimingųjų pokalbį.
Dabartiniais laikais pilyje gyvena jos savininkai - Stratmoro grafų palikuonys, todėl lankytojai po pilį gali vaikščioti tik lydimi gido .
Škotui žodis Hailandas reiškia ne tik kalvotą vietovę, bet ir narsių, išdidžių karių žemę. Tai kraštas, apšlakstytas škotų krauju nesuskaičiuojamose kovose su priešais. Šiame krašte ypač saugomos ir puoselėjamos tradicijos: kiekvienais metais vyksta varžytuvės „Highland games“. Žaidynių metu stipruoliai varžosi kūjo metimo, akmens kėlimo rungtyse, o pagrindinis žaidynių įvykis - karties metimo varžybos, kai bandoma kuo aukščiau išmesti 6 metrų ilgio medinį baslį, sveriantį per 60 kg. Dar keistesnės keliautojams atrodo kelmų mėtimo varžytuvės. Kas pakels kuo didesnį kelmą ir jį nusvies kuo toliau- tas ir laimės šią rungtį. Bet šventėje varžosi ne tik stipruoliai. Galima stebėti šokėjų bei dūdmaišininkų pasirodymus ir jų varžytuves. „Highland games“ įvairiose regiono vietose vyksta nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo vidurio.
Neatskiriama Škotijos nacionalinio savitumo dalis – pagarsėjęs stiprusis gėrimas – viskis. Viskio pavadinimas kilęs iš senovinio škotų gališko žodžio, reiškiančio „gyvenimo vanduo“. Pirmą kartą viskis Škotijoje buvo pagamintas prieš 520 metų. Škotiškasis viskis, gaminamas iš grūdų, vandens ir mielių, brandinamas ąžuolo statinėse ne mažiau kaip trejus metus. Kad atvykę į Škotiją svečiai susipažintų su viskio gaminimo tradicijomis, siūlome maršrute keliauti Škotiško viskio keliu. Čia keliolika viskio varyklų, kur galima stebėti šio gėrimo gaminimo procesą ir išgirsti kaip tinkamai atrasti tikrąjį viskio skonį.
Falkirko ratas atidarytas 2002 metais. Tai – originalios konstrukcijos šliuzas, jungiantis Fortendklaido ir Juniono kanalus, kurie yra nevienoduose aukščiuose. Įrenginio ratas pakelia nedidelius laivus ar valtis į 24 metrų aukštį, bet Juniono kanalas dar 11 metrų aukštesnis nei Fortendklaido kanalas. Todėl, kad išlyginti aukščio skirtumą iki Falkirko rato, nedideli laivai ar valtys turi dar praplaukti per 2 šluizus. Ratas kelia ir nuleidžia du pusiau atvirus konteinerius su vandeniu, kurie panašūs į milžiniškus kaušus. Kiekvieno tokio „kaušo“ talpa apie 300 tonų. Laivas įplaukia į tokį konteinerį, ratas sukasi ir konteineris su jame esančiu „kroviniu“ perkeliami į kitą kanalą. Kad įsitikinti kaip veikia Falkirko ratas, galite leistis į kelionę laiveliu ir taip persikelti. Bilietus galima įsigyti Falkirk rato lankytojų centre.
Kelionės į Škotiją metu apsilankius Culross miestelyje atrodo, kad laiko mašina nugabeno keliautoją į XVI amžių. Laimei, civilizacija nepalietė miestelio: daugelis siaurų gatvių vis dar grįstos akmenimis, sienos, namai išlikę originalios formos. Čia kadaise buvo judrus uostas, eksportavęs druską ir anglį iki pat XVIII a. pabaigos. Culross miestelyje keliautojų dėmesį patraukia abatija ir pilis. Abatija pastatyta XIII a., bet po rekonstrukcijos 20 a. pradžioje, pastatas pasikeitė. Išliko koplyčia, kuri dabar atvira pamaldoms bei tuoktuvių ceremonijoms. Vienas žymiausių Škotijos karinių jūrų pajėgų herojų - netoli Hamiltono gimęs admirolas Thomas Cochrane vaikystę praleido Culross abatijoje. Jam skirtas memorialas pastatytas miestelio centre. Pasivaikščiodami gatvėmis, pabandykite įsivaizduoti koks gyvenimas čia galėjo būti maždaug prieš tris ar keturis šimtus metų.
Rašykite, skambinkite nurodytais kontaktais arba užpildykite užklausos formą.
Rašykite, skambinkite nurodytais kontaktais arba užpildykite užklausos formą.