Budapeštas – savaitgalio kelionė į „Rytų Paryžių“

Kodėl Budapeštas vadinamas Rytų Paryžiumi?

Dažnai apibūdinamas kaip „Rytų Paryžius“, Budapeštas tikrai yra išskirtinio grožio ir yra puikiai tinkamas trumpai savaitgalio kelionei. Ši elegantiška sostinė, įsikūrusi nuostabiame gamtos fone, kur susikerta Vengrijos kalvos ir lygumos, gali pasigirti turtingu architektūriniu paveldu, kurį įtakojo tiek rytai, tiek vakarai. Magišką miesto aurą sustiprina ir Dunojaus upė, tekanti Budapešto širdyje bei garsieji terminiai šaltiniai, dėl kurių ši vieta tapo tokia žymia, turinčia gydomųjų galių.

Nuo romėnų laikų Budapešte įsikūrė daugybė architektūros stilių – nuo viduramžių ir osmanų laikų iki baroko, o pastaruoju metu – secesionistų. Rezultatas yra nuostabus miestas, kuris beveik nepralenkiamas savo pastatyto paveldo įvairove, kur už kiekvieno kampo laukia naujas lobis. Bene žaviausia gatvė, vedanti per didįjį Andrassy Ut bulvarą lyginama su Paryžiaus Eliziejaus laukais ar net Brodvėjumi Niujorke. Tai viena seniausių Budapešto gatvių, garsi savo neorenesansine architektūra ir yra saugoma UNESCO.

Vengrijos Parlamento rūmai

Architektūriniai šedevrai Dunojaus krantuose

Pats Budapeštas geriausiai sufleruoja, kaip susidėlioti pažintinį maršrutą po miestą savaitgalio kelionei. Jeigu čia lankysitės dvi dienas – vieną iš jų skirkite pažinčiai su Peštu, o kitą – Budai.  

Vakariniame krante, kalnuotoje Budoje, vingiuoja akmenuotos viduramžių gatvelės, padangę raižo spalvingi Šv. Motiejaus bažnyčios stogai ir į praeitį kviečia nusikelti Otomanų laikus menančios terminės vonios bei pirtys. Budapeštas visame pasaulyje yra gerai žinomas dėl savo terminių versmių ir šaltinių, tad savo pažintinės kelionės mieste metu nusprendėme atsipūsti ir apsilankyti Szechenyi pirčių komplekse. Šis milžiniškas SPA centras yra didžiausias toks Europoje, veikiantis ir žiemą, ir vasarą, bei galintis aptarnauti tūkstančius lankytojų vienu metu. Jei neatjaunėsite, tai, kad atsipalaiduosite, tikrai neabejojame – vandens pramogos puikiai tinka visai šeimai. 

Pamatysite, jog šis neįprasto stiliaus pastatas iškilo 1913 metais – užėję į vidų bei klaidžiodami tarp gausybės baseinų ir pirčių, pasijusite nukeliavę šiek tiek atgal į praeitį. Szechenyi terminių pirčių architektūroje vyrauja neobarokas ir neorenesansas. O rūmų vidus įspūdingai dekoruotas vandens metaforomis ir alegorijomis, kurias galima pastebėti vos įžengus pro duris ir pakėlus galvą į nuostabų lubų skliautą. Pastate daugybė interjero motyvų vaizduoja mitologinius vandens dievus ir deives, taip pat žmonijos ir vandens istoriją. Ne veltui Budapeštas skambiai pramintas SPA miestu.

Kitoje Dunojaus pusėje rasite didinguosius Parlamento rūmus, kurie puošia bene kiekvieną sunevyrinį magnetuką. Būtina juos pamatyti ir dieną, ir naktį, tad rekomenduojame išbandyti vakarinį kruizą laivu palei Dunojų. XIX a. nusidriekę elegantiški dvarai, kuriuose dabar įsikūrę restoranai, parduotuvės bei viešbučiai neleidžia ramiai miegoti Pešto dalies gyventojams. Šioje miesto dalyje galima apžiūrėti puikių muziejų, fantastiškų art nouveu stiliaus pastatų ir paklaidžioti po gyvybingą žydų kvartalą. Budapeštas yra tarsi du charakteringi miestai viename: kalvotas ir madingas Buda vakaruose, bei rytuose nugulęs Peštas.

Kelionių organizatoriaus pažymėjimas
Nr. 013118
Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo draudimo ADB „Ergo Lietuva“ polisas Nr.741-100615
Rekvizitai:
Įmonės kodas: 300123785
PVM kodas: LT100001859918
Sąskaitos nr.: LT814010049500291638
AB Luminor Bank
Post Views: 171

Naujienlaiškis

Nori gauti šviežiausias kelionių naujienas ir įdomiausius kelionių pasiūlymus? Prenumeruok mūsų naujienlaiškį – čia sudedame visą savo patirtį, pateikiame kokybiškas kelionių atmintines ir pasakojame savo geriausius nutikimus svečiose šalyse!