Geirangerio fjordas Norvegijoje – UNESCO paveldo sąraše

Norvegijos gamtos perlas

Jeigu reikėtų išskirti vietą Norvegijoje, kurią būtinai reikia aplankyti, būtų itin sunku. Įspūdingais vaizdais pakeri daugelis vietovių. Na, bet neabejojame, jog Geirangerfjord savo dramatiškais kraštovaizdžiais sužavės kiekvieną Norvegijos lankytoją. Jei dar tik planuojate kelionę, būtinai įtraukite šį gamtos perlą į lankytinų vietų sąrašą. Aukštai virš galvų kylančios uolos ir galingai besileidžiantys, į vandens paviršių dūžtantys kriokliai… Kelionė laiveliu per Geirangerfjord taps nepakartojama patirtimi.

Apleistos fermos, įsikūrusios ant stačių  uolų suteikia fjordui mistinio paslaptingumo. Geirangerio fjordas nukelia į senųjų Norvegijos kaimo tradicijų pasaulį. Ūkiai, tokie kaip Skageflå, Knivsflå, Blomberg, Matvik, Syltevik ir Westerås – pasakoja unikalią istoriją apie anksčiau čia gyvenusias bendruomenes, prabėgusias dienas ir stebuklingą kraštovaizdį… Juos galima aplankyti ir šiandien. 

Šalia apleisto Knivsflå ūkio pamatysite septynis krioklius, svajingai pavadintus „Septyniomis seserimis“, mat, žiūrint iš tolo, žemyn krentančios bangos primena septynių moterų plaukus. Vandens lygio svyravimai sezono metu nulemia, kaip aiškiai krioklius galėsite apžiūrėti iš tolo. Na, o žiemą, kai tirpsta sniegas, jie tampa tikrais gamtos fenomenais.

Senas Knivsflå ūkis šalia krioklių taip pat turi savo istoriją. Ferma kadaise buvo įrengta saulėtoje fjordo pusėje. Čia pavasaris visad ateidavo anksti, tad sąlygos ūkininkavimui buvo ypač geros, o maisto visada buvo daug. Deja, 1898 m., gyventojai apleido ūkį dėl uolienų lavinos grėsmės, nes nelaimingi atsitikimai buvo itin dažna ūkio problema.

Kelionių organizatoriaus pažymėjimas
Nr. 013118
Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo draudimo ADB „Ergo Lietuva“ polisas Nr.741-100615
Rekvizitai:
Įmonės kodas: 300123785
PVM kodas: LT100001859918
Sąskaitos nr.: LT814010049500291638
AB Luminor Bank
Post Views: 161

Naujienlaiškis

Nori gauti šviežiausias kelionių naujienas ir įdomiausius kelionių pasiūlymus? Prenumeruok mūsų naujienlaiškį – čia sudedame visą savo patirtį, pateikiame kokybiškas kelionių atmintines ir pasakojame savo geriausius nutikimus svečiose šalyse!