Kelionė po Škotiją: pilys ir vaiduokliai

Ideali atostogų vieta - ieškantiems šiurpti verčiančių įspūdžių

Šių metų rugsėjo 8 d. pasaulį apskriejo liūdna žinia iš Škotijos, kur paskutines dienas Balmoral pilyje praleido Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II. Šis kraštas, kaip teigia žiniaskaida, jau kelioms Jungtinės karalystės monarchų kartoms, buvo ideali atostogų vieta.

Škotijoje daug vietų, kurias verta aplankyti ir pamatyti: nuo autentiškų pilių, mėlynų tyvuoliuojančių ežerų, iki besiganančių avių laukų ir kalnuotų panoramų. Sakoma, kad Škotijoje besigančių avių daugiau nei vietos gyventojų. Kaip ten bebūtų, savo akimis mačiau, kaip laisvai vaikštinėjančios avys pažymėtos skirtingomis spalvomis – kad šeimininkai atskirtų. Ši šalis – tai taip pat lietpalčių bei golfo išradėjų, Hailando klanų palikuonių kraštas, kur tradicijos gerbiamos bei puoselėjamos ir šiais laikais.

Paklausite: o pasakojimai apie vaiduoklius? Išties, legendų ir pasakojimų apie mistines būtybes šioje šalyje netrūksta. Škotai turi įspūdingą pasakojimą apie Lochneso ežero pabaisą ir daugelį šiurpių pasakojimų apie besivaidenančias sielas. Škotijoje nerasime pilies, kuri neturėtų įdomios istorijos, kartais ir su kraupti verčiančiais faktais, o klausytojui tik belieka tikėti tuo ką išgirdo arba… netikėti.

Škotijos pilys ir vaiduokliai

Viena labiausiai užkeiktų vietų laikoma „Greyfriars“ bažnyčia ir „Greyfriars Kirkyard“ kapinės – didelis traukos centras aštrių pojūčių mėgėjams. Saugumas naktį čia negarantuojamas. Į šią mistišką vietą atveda pasakojimai apie lavonų plėšikus, smurtautojų vaiduoklius, ištikimą šunį ir Hario Poterio knygos personažus. Viskas tarsi susilieja į vieną vaiduoklišką istoriją apie kapines, kuriose dažnai vyksta paranormalūs reiškiniai.

Kita iš kojų verčianti istorija yra apie Glami pilį. Sakoma, kad joje esama daug paslapčių, galima išgirsti ar net pamatyti vaiduoklių. Legenda pasakoja apie slaptą pilies kambarį, į kurį nėra įėjimo, o kambario langai matomi tik iš kiemo pusės. Anot istorijos, šiame paslaptingame kambaryje amžinai įkalinti kortomis lošia 2 vaiduokliai: vienas iš jų – buvęs pilies šeimininkas, o kitas vaiduoklis – jo draugo dvasia, kuris taip pat buvo aistringas lošėjas. Prakeiksmas ant vyrų krito dėl to, kad jie drįso sekmadienį be paliovos lošti kortomis, nepaisę jokių tarno perspėjimų. Kalbama, kad sekmadienio vidurnaktį, priėjus prie kambario sienos, galima išgirsti dviejų nelaimingųjų pokalbį.

Laukuose besiganančios avys

Kaip keliauti?

Geriausias laikas keliauti po Škotiją – nuo balandžio iki spalio mėnesio, kai saulutė dovanoja daug šiltų dienų, o gamta vis puošiasi skirtingomis spalvomis. O geriausias būdas pažinti Škotiją – tai kelionė automobiliu. Nereikia baimintis dėl vairavimo kita, nei Lietuvoje, kelio puse: automobilių nedaug, parkavimo vietos patogios, o patys keliai, net ir mažiausi, gana geros būklės. Išbandėme patys, todėl taip drąsiai teigiame. Tiems, kas važinėjo automobiliu po Kipro salą, vairavimas Škotijoje bus vienas juokas. Mūsų sukurtas maršrutas po įdomiausias Škotijos skatina keliautojus neskubėti, geriau pažinti šalį ir mėgautis kelionės vaizdais bei patirtimis. Visuomet stengiamės (jei tik keliautojai gali keliauti tam tikru metu) įtraukti į kelionės planus tradicines škotų šventes.

Kelionių organizatoriaus pažymėjimas
Nr. 013118
Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo draudimo ADB „Ergo Lietuva“ polisas Nr.741-100615
Rekvizitai:
Įmonės kodas: 300123785
PVM kodas: LT100001859918
Sąskaitos nr.: LT814010049500291638
AB Luminor Bank
Post Views: 169

Naujienlaiškis

Nori gauti šviežiausias kelionių naujienas ir įdomiausius kelionių pasiūlymus? Prenumeruok mūsų naujienlaiškį – čia sudedame visą savo patirtį, pateikiame kokybiškas kelionių atmintines ir pasakojame savo geriausius nutikimus svečiose šalyse!