Kelionė po Kretą – iššūkiai saloje

Kada geriausia keliauti po Kretą?

Kelionės į Kretą galimos beveik ištisus metus. Kada geriausia keliauti, priklauso nuo to ką, turistas nori veikti per atostogas, ir kaip jis toleruoja karštį. Jei norisi daugiau laiko praleisti prie jūros – keliaukite vasarą. O jei norite pamatyti Kretą, tuomet tinkamas laikas pavasaris arba ruduo. Pavasarį Kretoje daugiau matomas vietinių gyvenimas, nes kurortai dar „snūduriuoja“, o miestai ir miesteliai gyvena savo įprastu ritmu.  Ankstyvą pavasarį gamta nuostabi, tiesa, jūra – dar vėsi ir reikia sulaukti gegužės mėnesio, kad būtų galima maudytis. Į Kretą aš susiruošiau rudenį, nes vasarą, dėl tvyrančio karščio, man sunku ilgai vaikščioti miestų gatvelėmis arba tyrinėti gamtos grožybes. O jūra po vasaros dar įšilusi ir maudytis čia vienas malonumas. Dieną lepina saulutė ir Lietuvos vasariška šiluma, todėl belieka tik keliauti ir atrasti Kretą.

Kelionė po Kretą

Ryškus kraštovaizdis

Kreta – daugelio lietuvaičių pamėgta atostogų vieta vasarą, tačiau retas, kuris leidžiasi artmiau pažinti salą. O, gaila! Kreta išties turi ką pasiūlyti ir po ją keliauti automobiliu – vienas malonumas.

Kreta garsėja savo įspūdingu gamtos kraštovaizdžiu. Spalvos ir įvairovė, nuogos kalnų grandinės ir jų papėdėje besidriekiančios lygumos, apaugusios vynuogynais ir alyvmedžiais, pereina į derlingas arba smėlingas ir uolėtas pakrantes. Kelias į lankytinas vietas taip pat dažniausiai bėga palei jūrą, kartais ir vingiuotais pakrančių skardžiais. Kur pasisuksi, abi kelio pusės apsodintos įvairiaspalvių rododendrų krūmais. Atžalynais apaugusias kalvas ir lygumas pabasarį ir rudenį užkloja spalvingi gėlių kilimai.

Kreta – didžiausia sala Dodekaneso salyne, todėl atstumas nuo rytinės iki vakarinės pakrantės nemažas. Populiari frazė „atstumas Kretoje matuojamas ne kilometrais, o valandomis“, kurią kartoja vietiniai gidai bei kelionių organizatorių atstovai, pasiteisina su kaupu! Jei atostogaujate rytinėje salos dalyje, o norite pamatyti vakarinę, teks užsisakyti papildomą nakvynę vakarinėje dalyje (ir atvirkščiai!). Ką aš ir padariau: atostogaudama vakarinėje dalyje, užsisakiau nakvynę rytinėje ir tai buvo teisingas sprendimas. Vingiuotas, vietomis siaurokas kelias, pakrantės panoramos, kai norisi pagauti gerą „selfį“, vietinės tavernos, kviečiančios išgerti frappe ar paragauti autentiško maisto – tai dalykai, nulemiantys lėtą keliavimo tempą. O kur skubėti – juk atostogos!

Kaip keliauti?

Patogiausia po Kretą keliauti išsinuomotu automobiliu, nes siūlomos vietos agentūrų ar užsienio kelionių organizatorių grupinės ekskursijos labiau orientuotos į masinį turizmą. O jei norite keliauti laisvai – apsilankykite automobilių nuomos agentūroje, bet būkite atidūs.

Nuomojantis automobilį, būtinas pilnas draudimas su 0 franšize  ir draudimo sąlygas reikia išsiaiškinti prieš pasirašant sutartį (jei kam įdomu, kaip aš apsižioplinau Rode, paskaitykite įrašą apie Rodo salą). Taip pat reikalingas veidrodėlių bei ratų / padangų draudimas, nes parkavimo aikštelės miesteliuose, prie lankomų vietų gana prastos būklės: duobėtos, žvyruotos, nedidelės, o norinčių pamatyti Kretą turistų daug. Čia ir prasideda įgudusių bei nelabai įgudusių vairuotojų parkavimo nuotykiai, kurie gali baigtis automobilių apibraižymais ar įlenkimais.

Kitas dalykas: automobilio galingumas. Jei planuojate važinėtis kalnuota salos vietove, automobilis būtinas su bent 1,4 TSI varikliu. Aukštesnės klasės (nei pačios pigiausios ekonominės, su 1-1,2  TSI varikliu) automobilio nuomos kaina su pilnu draudimu parai kainuoja apie 70 Eur, o degalai – kaip ir Lietuvoje, pavyzdžiui: 95 benzinas apie 2 Eur už litrą. Kuro kolonėlių daug šiaurinėje salos dalyje palei pagrindinį kelią Nr. 90. O kuo toliau nuo pagrindinio kelio ar link salos pietinės dalies, tuo kuro įsipylimo vietų mažiau.

Kelionių organizatoriaus pažymėjimas
Nr. 013118
Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo draudimo ADB „Ergo Lietuva“ polisas Nr.741-100615
Rekvizitai:
Įmonės kodas: 300123785
PVM kodas: LT100001859918
Sąskaitos nr.: LT814010049500291638
AB Luminor Bank
Post Views: 185

Naujienlaiškis

Nori gauti šviežiausias kelionių naujienas ir įdomiausius kelionių pasiūlymus? Prenumeruok mūsų naujienlaiškį – čia sudedame visą savo patirtį, pateikiame kokybiškas kelionių atmintines ir pasakojame savo geriausius nutikimus svečiose šalyse!