Vai paplūdimys Kretoje – vienas geriausių

Legendomis apipinta pakrantė

Vai paplūdimį drąsiai būtų galima pervadinti „Wow“ paplūdimiu. Kai panardini basas kojas į šviesų jo smėlį, atrodo, kad esi ne Kretoje, o kažkokioje egzotinėje saloje.

Šį keistą jausmą sustiprina šalia paplūdimio linguojanti datulių palmių giraitė. Sklando dvi legendos apie Vai palmių giraitę. Viena jų byloja, kad šioje vietoje XI amžiuje buvo išsilaipinę saracėnai. Jie valgė datules, kurias atsivežė iš rytų šalių ir mėtė į žemę kauliukus. O iš kauliukų išaugo didžiulis palmių miškas. Kita legenda pasakoja, kad datulių kauliukus paplūdimyje, nežinia dėl kokių priežasčių,  paliko finikiečiai. Jie trumpam šioje vietoje  išsilaipino, kai plaukė iš rytų į vakarus.

Galima tikėti ar netikėti legendomis kaip atsirado palmės, bet mokslininkai tvirtina, kad tai endeminė, t.y. atvežtinė augalų rūšis. Nors gultų/skėčių kainos sezono įkarštyje „kandžiojasi“, vis tiek verta čia atvykti ir kelias valandas pasidžiaugti saule, jūra ir nuo vėjelio šnarančiomis palmėmis.

Vai paplūdimys
Kelionių organizatoriaus pažymėjimas
Nr. 013118
Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo draudimo ADB „Ergo Lietuva“ polisas Nr.741-100615
Rekvizitai:
Įmonės kodas: 300123785
PVM kodas: LT100001859918
Sąskaitos nr.: LT814010049500291638
AB Luminor Bank
Post Views: 171

Naujienlaiškis

Nori gauti šviežiausias kelionių naujienas ir įdomiausius kelionių pasiūlymus? Prenumeruok mūsų naujienlaiškį – čia sudedame visą savo patirtį, pateikiame kokybiškas kelionių atmintines ir pasakojame savo geriausius nutikimus svečiose šalyse!