Van Gogas ir Provansas

Van Gogas ir Provansas

Kurdama audiogido Guide 24/7 maršrutą pro Provansą, užsukau į Sen Remi de Provanso miestelį.  Saint-Paul de Mausole vienuolyną. 19 a. viduryje jame buvo įkurtas pensionas psichikos ligoniams. Čia žymus tapytojas Van Gogas praleido vienerius metus – nuo 1889 iki 1890 metų ir šviesiais periodais tarp ligos priepuolių jis sukūrė … nepatikėsite – net 150 savo drobių!

Istorijos pradžia, dėl kokios priežasties dailininkas pateko į dvasines negalias gydančią ligoninę, nuveda mus į Arlį, kur menininkas praleido kelerius metus. Arlyje Van Gogą aplankė geriausias jo draugas Polis Gogenas. Jis ketino čia gyventi, dirbti ir kartu su Vincentu įkurti dailės studiją. Tačiau po dviejų mėnesių, neapsikentęs nuolatinių kivirčų, nutarė išvykti. Kas nutiko 1888 m. gruodžio 23-iosios vakarą, kai Van Gogas puolė draugą su skutimosi peiliuku rankoje, nėra žinoma. Bet populiari istorija, kad neva po šio incidento Vincentas nusipjovė ausį.

Iš tiesų, dailininkas nusipjovė tik jos galiuką. Pagal visuotinę versiją, jis taip pasielgė atgailaudamas dėl kivirčo su Poliu. Kai kurie istorikai mano, jog tai atsitiko dėl nesaikingo absento vartojimo. Bet britų tyrinėtojas Martin Bailey teigia, kad dailininkas nusipjovė ausį, sužinojęs apie savo brolio Teo ketinimus vesti. Van Gogas, esą išsigando neteksiantis emocinės ir finansinės brolio paramos. Mokslininkas tokios išvados priėjo ištyrinėjęs Van Gogo šeimos laiškus.

Po šio įvykio menininkas buvo uždarytas į psichiatrijos ligoninę, o vėliau apsigyveno  Sen Remi pensione. 

Kai vienuolyne pamatai mažytį kambarėlį, kuriame menininkas gyveno ir kūrė, kažkoks gumulas užima gerklę. Net ir dabar prisimenant tą vaizdą ir rašant šias eilutes akyse tvenkiasi ašaros. Nelaimingas, nesuprastas, iš Arlio išguitas kaimynų, jis glaudėsi tarp nykių sienų ir kūrė, kūrė pasaulinius šedevrus. Į audiogidą Guide 24/7 nugulė ne tik ši istorija, aplankiau ir surinkau istorijas apie kelias vietas Arlyje, susijusias su Van Gogo gyvenimu bei kūryba: https://www.guide24-7.lt/audio-gidai/prancuzijos-lobis-provansas/ 

 

Van Gogas
Kelionių organizatoriaus pažymėjimas
Nr. 013118
Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo draudimo ADB „Ergo Lietuva“ polisas Nr.741-100615
Rekvizitai:
Įmonės kodas: 300123785
PVM kodas: LT100001859918
Sąskaitos nr.: LT814010049500291638
AB Luminor Bank
Post Views: 163

Naujienlaiškis

Nori gauti šviežiausias kelionių naujienas ir įdomiausius kelionių pasiūlymus? Prenumeruok mūsų naujienlaiškį – čia sudedame visą savo patirtį, pateikiame kokybiškas kelionių atmintines ir pasakojame savo geriausius nutikimus svečiose šalyse!