Verdono tarpeklis – pasakiško grožio gamtos kampelis

Verdono grožis

Keliautojai Verdono tarpeklį pietryčių Prancūzijoje vadina Didžiuoju kanjonu Europoje, nors pastarojo gimtinė – JAV. Pasakiško grožio tarpeklis Provanso regione įsirėžęs apie 25 kilometrus. Jį suformavo Verdono upė, gavusi vardą dėl ryškios turkio spalvos. Tarpeklio plotis svyruoja  nuo 6 iki 100 metrų, o skardžiai siekia net iki 1500 metrų.

Prisipažinsiu, plaukiant tarpekliu, tokios siauros, tik 6 metrų pločio upės nepasitaikė, bet ką gali žinoti. Savo lėtaeigiu laiveliu visos distancijos neįveikėme. Bet apie viską nuo pradžių.

Vedrdono tarpeklį galima pamatyti atkeliavus čia pėsčiomis žygeivių takais arba vandens keliu. Kaip supratote, pasirinkome plaukimą Verdono upe ekologišku, elektra varomu laiveliu. Nors manėme, kad tai bus iššūkis laivavedžio patirties neturintiems piliečiams, bet viskas pavyko. Sudėtingiau, nei vairuoti mažą laivą, buvo surasti vietą, iš kur jie išplaukia. Prie automobilių stovėjimo aikštelės pamatę užrašą „boats“, pasileidome link pastato. Į mūsų klausimą dėl nuomos, darbuotojas iškalbingai parodė užrašą, kur didžiulėmis keliomis kalbomis užrašas aiškino: „There are no electric boats here“.  Matyt valčių prieplaukos darbuotojus, tokie klausimai jau nuvargino, tad jie tiesiog pasidarė didžiulį užrašą. Bet kas gi anksti ryte dairosi į visas puses: mato žmonės ir klausia.

Verdono tarpeklis

Elektrinių laivelių valdymas visai paprastas, todėl  išmėginti ir pabūti „kapitonais“ gali visi šeimos nariai. Po Verdono kanjoną galima plaukioti ir baidarėmis, bet… kas gali būti maloniau, nei vairuoti laivą, sėdėti prie staliuko ir pusryčiauti tokioje nerealioje aplinkoje. Geri kavą, o prieš akis išnyra dangų remiančios uolos. Geriausia čia atvykti ryte. Tokiu metu net ir sezono įkarštyje nesutiksite daug turistų ar vietinių. Saulėtą rytą pati gražiausia upės spalva ir tyla, kurią karts nuo karto pertraukia paukščių čiulbėjimas. Visiška idilė, visiškas atsipalaidavimas

Kelionių organizatoriaus pažymėjimas
Nr. 013118
Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo draudimo ADB „Ergo Lietuva“ polisas Nr.741-100615
Rekvizitai:
Įmonės kodas: 300123785
PVM kodas: LT100001859918
Sąskaitos nr.: LT814010049500291638
AB Luminor Bank
Post Views: 264

Naujienlaiškis

Nori gauti šviežiausias kelionių naujienas ir įdomiausius kelionių pasiūlymus? Prenumeruok mūsų naujienlaiškį – čia sudedame visą savo patirtį, pateikiame kokybiškas kelionių atmintines ir pasakojame savo geriausius nutikimus svečiose šalyse!