Žymioji Berlyno East Side Gallery

Žymioji Berlyno East Side Gallery

Keliaujant po Berlyną, būtinai aplankykite įžymiąją „East Side Gallery“. Ji šiek tiek nutolusi nuo „turistinio“ Berlyno centro, tačiau tai suprantama – čia ėjo siena, padalijusi du visiškai skirtingos ideologijos pasaulius: rytų ir vakarų.

Atvykus į „Warschauer Straße“ traukinių stotį, supranti, kad tai ne „išblizgintas“ Berlyno centras. Stoties rajonas, tiesa sakant, ne iš pačių švariausių ir jaukiausių. Bet mūsų tikslas – ne nagrinėti miesto rajonus, o pamatyti atvirame lauke, ant Berlyno sienos atkarpos įkurdintą „paveikslų“ galeriją.

1989 metai buvo istoriniai ne tik miestui, bet ir pasauliui. Berlyno sienos žlugimas paženklino permainų pradžią, kai ilgai gyvavusi socializmo era, pradėjo byrėti. Tais pačiais metais iš viso pasaulio čia atvyko daugiau nei 100 menininkų, kurie nusprendė pavaizduoti 1989-1990 metų įvykius. Ir taip sienos atkarpa virto ištisa piešinių galerija.

Kai kurie jau tapo ikoniniais ir dažnai atsiduria keliautojų asmenukėse. Pavyzdžiui, norint nusifotografuoti prie įžymiojo Dmitrij Vrubel „Broliško bučinio“, reikia pastoviniuoti kokias penkias – septynias minutes, kad galėtum gauti „laisvą plotą“. Menininko iš Rusijos piešinys turi nerealų „pasisekimą“. Jame vaizduojamas sovietų lyderis Leonidas Brežnevas, draugiškai „įsisiurbęs“ į lūpas socialistinės Vokietijos lyderiu Erikui Honekeriui.

Kelionių organizatoriaus pažymėjimas
Nr. 013118
Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo draudimo ADB „Ergo Lietuva“ polisas Nr.741-100615
Rekvizitai:
Įmonės kodas: 300123785
PVM kodas: LT100001859918
Sąskaitos nr.: LT814010049500291638
AB Luminor Bank
Post Views: 245

Naujienlaiškis

Nori gauti šviežiausias kelionių naujienas ir įdomiausius kelionių pasiūlymus? Prenumeruok mūsų naujienlaiškį – čia sudedame visą savo patirtį, pateikiame kokybiškas kelionių atmintines ir pasakojame savo geriausius nutikimus svečiose šalyse!