„Safaris – tai puikus būdas pažinti Afrikos gamtą”- taip dažniausiai apibūdinama polsinė/pažintinė kelionė į Keniją. Kol neatvyksti į gamtos rezervatą, tol iki galo nesupranti šios frazės prasmės. Kaip ir nesupranti, kodėl taip skiriasi safario kainos, jei pasirenkama kelionė be nakvynių (vienos ar kelių) nacionaliniame parke. Bet apie viską nuo pradžių.
Jei lyginsime kelias Afrikos šalis – safaris Kenijoje pats pigiausias, bet tai nereiškia, kad keliaudami nematysite laukinių gyvūnų. Didįjį Afrikos penketą, kurį sudaro dramblys, liūtas, raganosis, buivolas ir leopardas, per 2 ar 3 safario dienas vargiai pamatysite. Bet zebrų, antilopių kaimenės, žirafos, begemotai, drambliai ir liūtai ramiai sau vaikštinėja Kenijos nacionaliniuose parkuose: Masai Mara, Amboseli, Tsavo West, Tsavo West.
Keliautojai iš Lietuvos dažniausiai aplanko du paskutinius iš išvardintų parkų, nes jie netoli Mombasos ir pakrantės kurortų, kur galima užsakomaisiais reisais atlėkti iš Vilniaus ar Varšuvos. O štai į Masai Marą teks skristi. Ir ne bet kaip, o su tokiu mažyčiu lėktuvėliu, kuris tarsi koks „taksi mikriukas”, pakyla ir nusileidžia kelis kartus, kol pasiekia kelionės tikslą. Kodėl? Be jokios abejonės, kad „surinktų” keliautojus iš skirtingų kurortų. Vienos dienos safaris (be nakvynės) – tai tarsi lengvas pasivaikščiojimas (atsiprašau- pasivažinėjimas :)) po savaną, kurio metu pamatysite laukinę gamtą. O štai 2-3 ar 4 dienų safaris su nakvyne (-ėmis) -visai kitas reikalas.
Pamatai daugiau ir įvairesnių laukinių gyvūnų, naktį išgirsti pačių keisčiausių garsų, kai jie medžioja, o tu žmogau stengiesi užmigti :). Ir džiaugiesi kaip vaikas, išvydęs juos anksti ryte, tyliai atėjusius prie viešbučio atsigerti, specialiai tam įrengtose girdyklose. Arba išpleti akis, kai reikia džipui pravažiuoti, o ant kelio tįso niekur neskubantis liūtas. Arba priešingai – jas užmerki, kai susinervinusi dramblio patelė lekia link džipo, nes jos žiopliukas drambliukas smalsiai lenda prie turistų. Išties, Kenija – nepamirštamas safaris.
P. S. : pateiktos asmeninės nuotraukos neatspindi tų emocijų, kurias patyriau safaryje.
Tai tik viena iš istorijų apie Keniją. Daugelis mūsų patirčių, įdomių faktų bei tikrų istorijų sugulė į maršrutus po Europos miestus ir regionus. Bet to nepakako- norėjome juos suskaitmeninti, įgarsinti ir padaryti patogesnius keliautojams. Taip atsirado lietuviškai kalbanti programėlė GUIDE 24/7. Šiandien 18 paruoštų maršrutų su lankytinų vietų įtraukiančiomis istorijomis, rekomendacijomis bei rašytine informacija laukia keliautojų. Parsisiųsti programėlę gali NEMOKAMAI iš Google Play (bit.ly/3Xs12He) arba App Store (bit.ly/46eGgyW).
Keliaukite laisvai, išmaniai ir įdomiai!
Linkėjimai iš Kenijos,
Inesa.