Kenija – nepamirštamas safaris

Kenija - nepamirštamas safaris

„Safaris – tai puikus būdas pažinti Afrikos gamtą”- taip dažniausiai apibūdinama polsinė/pažintinė kelionė į Keniją. Kol neatvyksti į  gamtos rezervatą, tol iki galo nesupranti šios frazės prasmės. Kaip ir nesupranti, kodėl taip skiriasi safario kainos, jei pasirenkama kelionė be nakvynių (vienos ar kelių)  nacionaliniame parke. Bet apie viską nuo pradžių.

 Jei lyginsime kelias Afrikos šalis – safaris Kenijoje pats pigiausias, bet tai nereiškia, kad keliaudami nematysite laukinių gyvūnų. Didįjį Afrikos penketą, kurį sudaro dram­blys, liū­tas, ra­ga­no­sis, bui­vo­las ir le­o­par­das, per 2 ar 3 safario dienas vargiai pamatysite. Bet zebrų, antilopių kaimenės, žirafos, begemotai, drambliai ir liūtai ramiai sau vaikštinėja Kenijos nacionaliniuose parkuose: Masai Mara, Amboseli, Tsavo West, Tsavo West.

Keliautojai iš Lietuvos dažniausiai aplanko du paskutinius iš išvardintų parkų, nes jie netoli Mombasos ir pakrantės kurortų, kur galima užsakomaisiais reisais atlėkti iš Vilniaus ar Varšuvos. O štai į Masai Marą teks skristi. Ir ne bet kaip, o su tokiu mažyčiu lėktuvėliu, kuris tarsi koks „taksi mikriukas”, pakyla ir nusileidžia kelis kartus, kol pasiekia kelionės tikslą. Kodėl? Be jokios abejonės, kad „surinktų” keliautojus iš skirtingų kurortų. Vienos dienos safaris (be nakvynės) – tai tarsi lengvas pasivaikščiojimas (atsiprašau- pasivažinėjimas :))  po savaną, kurio metu pamatysite laukinę gamtą. O štai 2-3 ar 4 dienų safaris su nakvyne (-ėmis) -visai kitas reikalas. Pamatai daugiau ir įvairesnių laukinių gyvūnų, naktį išgirsti pačių keisčiausių garsų, kai jie medžioja, o tu žmogau stengiesi užmigti :). Ir džiaugiesi kaip vaikas, išvydęs juos anksti ryte, tyliai atėjusius prie viešbučio atsigerti, specialiai tam įrengtose girdyklose. Arba išpleti akis, kai reikia džipui pravažiuoti, o ant kelio tįso niekur neskubantis liūtas. Arba priešingai – jas užmerki, kai susinervinusi dramblio patelė lekia link džipo, nes jos žiopliukas drambliukas smalsiai lenda prie turistų. Išties, Kenija – nepamirštamas safaris.

P. S. : pateiktos asmeninės nuotraukos neatspindi tų emocijų, kurias patyriau safaryje.

Linkėjimai iš Kenijos, Inesa

Kenija - nepamirštamas safaris
Kelionių organizatoriaus pažymėjimas
Nr. 013118
Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo draudimo ADB „Ergo Lietuva“ polisas Nr.741-100615
Rekvizitai:
Įmonės kodas: 300123785
PVM kodas: LT100001859918
Sąskaitos nr.: LT814010049500291638
AB Luminor Bank
Post Views: 161

Naujienlaiškis

Nori gauti šviežiausias kelionių naujienas ir įdomiausius kelionių pasiūlymus? Prenumeruok mūsų naujienlaiškį – čia sudedame visą savo patirtį, pateikiame kokybiškas kelionių atmintines ir pasakojame savo geriausius nutikimus svečiose šalyse!